Online Users
Online users (0)
No users online.
Top Posters
1796 Posts
1597 Posts
1568 Posts
1263 Posts
698 Posts
683 Posts
602 Posts
537 Posts
477 Posts
435 Posts
Main Forum

110 olduk, şimdi ne yapalım?

4 replies
Arkadaşlar yapmanız gerekenler aslında çok zor değil, önünüze gelen herşeyi diye özetleyebilirim.

Şimdi 110 olunca Khadgar sizi yanına çağırıp bazı şeyler yapmanızı isteyecek. Bunlardan World Quest'lerinizi unlock edene öncelik verin. Bu bütün haritalardaki ana görevleri yapıp ayrıca Suramar'da bir seri görev yapmanızı gerektiriyor. Yine Khadgar size Suramar'da görevlere başlamanızı sağlayan görevi Dalaran'dan size verecektir.

SURAMAR: Burada Suramar'a öncelik vermeniz önemli. Suramar bu expansion'ın max level bölgesi. Özellikle burada Nightfallen repinizi ekstra iki adet sadece Mythic zorluğu olan dungeon'ı açmanız için Honored'a kadar kasmanız önemli. Ayrıca Suramar'daki questler bol bol Artifact Power veriyor. Bu da main spec progress'iniz için çok önemli. Suramar'da ne kadar takılmam gerek? Tavsiyem boş kaldığınız her zaman. Buradaki questler çok güzel AP veriyor, bunları biran önce almak önemli.

DUNGEONS: İkinci detay dungeon'lar. Item level'ınızı bir şekilde (bu gerek world questlerden gelen eşyalar olsun, gerekse yapabildiğiniz craft eşyalar olsun) item levelınızı 800'e çekmeye çalışın. Neden 800? Normalde random heroic dungeon girmek için 810 ilvl gerekiyor ancak bu oldukça güvenli bir nokta. Aslında 800 ilvl ile rahatça yapılıyor. Yapmanız gereken aynı Mythic'lerde yaptığımız gibi 5 kişi toplanıp kapıdan girmek ve bu ilvl gereksinimini ortadan kaldırmak. Bundan sonra heroic farm'a bir süre devam. Ne kadar? Mythic dungeonlar'ı rahatça yapacak kadar. Bu da yaklaşık 820-825 ilvl ediyor.

WORLD QUEST - EMISSARY: Bu arada World Quest'lerdeki Emissary görevlerini aksatmayıp o kutuları hergün almanızı tavsiye ederim. Bu kutularda hem AP hem gear progress'iniz için oldukça önemli. Oyunda daily olarak yapmanız gereken tek şey bu denebilir.

AUCTION HOUSE:
AH'den eşya almalımıyım, param var? Bu size kalmış. Benim tavsiyem hayır, almayın. Hem eğlenerek, hem de class'ınızı daha iyi öğrenerek daha iyilerini düşürme şansınız var. O paranızı raidlerde gerekecek pot, enchant, flask, rune gibi ıvır zıvırlara saklayın.

CRAFTING: Craft eşya yapmalı mıyım? Bu da yine size kalmış. Tavsiyem yapabiliyorsanız özellikle ilvl'ınızı 800'e yakınlaştırp biran önce heroic'lere girmek için bir kaçtane yapmak. Ama bu olmadan da olur. Zira ben öyle yaptım, benim craft mesleğim yok.

ALT: Alt karakter kassam mı şimdi? Kesinlikle hayır. Eğer raid yapmak istiyorsanız ve bu raidlerde düzgün performans sergilemek istiyorsanız şu anda önceliğiniz main karakterinizi güçleştirmek olmalı.

ARTIFACT KNOWLEDGE: Bir başka detay, Artifact Knowledge olayı. Bildiğiniz gibi AK, sizin AP eşyalarından aldığınız AP miktarını artırıyor. Bunu zaten kendi Order Hall'Inızda çoktan araştırmaya başlamış olmanız gerekiyor (Order Hall Report penceresindeki Artifact Research Notes aktivitesi) eğer order hall questlerinizi düzenli yaptıysanız (yapmadıysanızi yapın). Burada bir tavsiyem, eğer main spec silahınızı 13 yaptıysanız ve 14. ya da 15. traiti vermek sizin için elzem değilse elinizdeki Artifact Power eşyalarını, AK'nız bir level artana kadar bekletmek. Bu da araştırmayı başlattığınız andan itibaren 5 gün sürüyor. Siz silahınızı 13 yapana kadar zaten bir 2 gün geçmiş olması muhtemel, o yüzden yaklaşık bir 3 gün daha bekleyin, AP eşyalarını öyle kullanın, daha çok AP alırsınız.

OFFSPEC: Offspec konusu? Offspec silahınızı rank 13'e kadar çıkarmanızı tavsiye ediyorum main spec silahınızdan sonra. Rank 13'ten sonra istediği AP miktarı çok ciddi arttığı için tekrar main spec'e dönüp, dönüşümlü puan verme işlemine başlayabilirsiniz.

ORDER HALL: Order Hall'ınızdan aldığınız görevleri eksiksiz hemen tamamlanız önemli. Zira o görevler sonucu üçüncü relic slotunuz açılacak ki size müthiş bir buff olacak bu slot. O yüzden raidlere başlamadan çabucak bunu edinmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar, varsa önerileriniz, unuttuğumu düşündüğünüz, sorularınız veya yanlış yazdığım birşeyler, oyun içerisinden "Imprepared" ile veya Discord'dan iletişime geçebilirsiniz. Hadi kolay gelsin.
Posted Sep 1, 16 · OP · Last edited Sep 2, 16
Like
x 1
x 1
List
Undo
Bir kaç güncelleme yaptım listeye.
Posted Sep 2, 16 · OP
Like
x 1
x 1
List
Undo
Votes:
0
Guild Member
Alt karakter belki sıf 110 olması ve artifact knowledge kasmaya başlamak için yapılabilir belki, Nadir de olsa alt karakter gerekebiliyor bazen Raidlerde.
Posted Sep 2, 16
Votes:
+299
Officer
Guild Member
Posted Sep 3, 16
Votes:
+188
Admins
Admin
Guild Member
Düzenlenince daha iyi olmus eline saglık