Online Users
Online users (0)
No users online.
Top Posters
1796 Posts
1597 Posts
1568 Posts
1263 Posts
698 Posts
683 Posts
602 Posts
537 Posts
477 Posts
435 Posts
Main Forum
Page
of 2

Addon Tavsiyeleri

15 replies
Votes:
+31
Officer
Guild Member
Bence Grid:)

Şuan Grid + Clique kombosunu kullanıyorum. Ama Vuhdo'ya bakmayı da düşünüyorum. Alternatif önemli.
Posted Aug 19, 16
Votes:
+5
Guild Member
Add-on tavsiyesi olarak

1- Deadly Boss Mods - Bigwiggs, Bir Raider ın olmazsa olmazı denebilir.. size raid'de zamanlamaları haber veren, boss'ların skillerini neyi ne zaman yaptığını haber veren olmaz sa olmaz add-on

2 tane add-on mevcut deadly boss mods ve Bigwiggs 2 side çok faydalı genelde en çok tercih edilen Deadly boss mods olsa da yeni bir expansion başı guildler genelde hangisi daha önce güncellenirse onu kullanmayı tercih ederler. artık hangisini seversiniz o size kalmış :) Guildimiz raid liderleri artık hangisini tercih ederse onu kullanabiliriz..

2- WeakAuras 2, yine raidler için tasarlanmış olup Size kendi Cooldownlarınızı zamanlarını görsel olarak daha iyi bir konuma getirmenize yarayan çok kullanışlı bir add-on, tamamen kişiselleştirilebilir eğer kod yazmayı bilmeseniz de hazır olan yüzlerce WA dan biri sizin için mutlaka uygundur

aşağıda örnek WA fotosu ekledim oradan bakabilirsiniz

En güncel WA ları toplayan bi site buradan istediğiniz WA yı deneyebilirsiniz. üstte kategorilerden istediğiniz class için bakabilirsiniz
Weak Auras

3- Exorsus Raid Tools, Raid için tasarlanmış içinde birçok kolaylık barındıran bir add-on katıldığınız veya yönettiğiniz raid'deki kişilerin ilvl ından gem lerine yapıp yapmadığı enchantlarına kadar tutun boss u kimin ninja pulladığı veya figthlar için gerekli olan mod ları içeren çok faydalı bir add-on

4- Bartender 4, Gördüğünüz Screenshot daki ui eğer sizde benim gibi elvui ye alışamamış ama action barları istediğiniz gibi oynayabilip daha çok eklemenizi sağlayan yararlı bir add-on

5- Bagnon, Tüm çantalarınızı birleştirip tek hale getirmeye yarayan kolaylık sağlayan müthiş bir add-on,

6- Skada, dps, heal ölçer kim nereye vurmuş boss a mı yoksa boss'a vurduğunu sanıp havayımı dövmüş :p anlamaya yarayan olmazsa olmaz add-on :d

7- Sexy Map, Minimap i büyültüp küçültebildiğiniz veya üzerinde oynamalar yapabildiğiniz farklı bir add-on tuşları yokedebilir farklı görünümler verebilirsiniz.

8- TomTom - Koordinat belirleyici navigasyon aracınız haritada aradğınız npc leri nokta atışı bulmaya yarayan siz öldüğünüzde size cesedinize ulaşmanızda yardımcı olan bu add-on mutlaka olmazsa olmazlardan..

9- Atlasloot oyunda ki bütün itemların nereden düştüğü craft malzemeleri ile ilgili bulmak istediğiniz aklınıza gelen herşey için bu atlas ı bulundurmak isteyebilirsiniz. veya google wowhead de çözüm olabilir :d

9- NPC scan ve NPC scan Overlay - oyunda bulmak istediğiniz rare ler için özellikle mount veya değerli şeyler düşüren rare ları siz haritada uçarken bağırarak uyarı veren çok kullanışlı bir add-on,, Overlay olan ise Kullandığınız Map'i renklerle rareların nerelerde gezindiğini gösterip nerede çıkabileceğini göstermeye yarayan yine faydalı 2. add-on ayrıca map köşesinde isim de barındırıyor..

10- Postal, Harika bir Mail add-onu bu add-on sayesinde gelen mailleriniz ah'de sattığınız itemların gold larını veya satamadığınız itemları tek tek tıklayarak çantaya almak yerine 1 tık ile otomatik çantanıza alan, ayrıca alt karakterlerinizin isimlerinin listesini yapıp daha rahat yazmadan bile sadece baş harfi ile kullanabilmenize yarayan çok kullanışlı bir add-on,

11- Prat 3 Chat teki herhangi bir link i kopyalayıp alabilmenizi sağlayan, son chat konuşmalarını tutan çok fazla detay içeren yine faydalı bir add-on

12- HandyNotes - HandyNotes Draenor Treasures Yine oldukça kullanışlı bir add-on size Haritalar da nerede hangi item lar var? değerli değersiz veya mini boss rare ler herşeyin yerini gösteren bir add-on treasure bulmak için çok faydalı Legion ek paketi için Handy notes legion adında 2. pack gelebilir. onuda indirmeniz gerekebilir.

Şimdilik bu kadar,

Burada kısa bir bilgilendirme yapmak istiyorum Bazılarınızın bildiği gibi diğer bilmeyen ve tüm yeni arkadaşlar için,
her yeni expansion başı bu add-onlar tekrar güncellenmeye ihtiyaç duyar, bazen bunlar size sıkıntı yaşattırabilir eğer
oynamanızı engelleyen bir durum olduğunda bunları oyunda ki interface menüsün'den geçici olarak devre dışı bırakabilir
daha sonra güncelleme geldiğin de tekrar aktif edebilirsiniz.

bu add-onların güncel olup olmadığını CURSE APP ile kontrol edebilirsiniz indirmek için
https://www.curse.com/ indirip kurabilir daha sonra her gün oyuna girmeden kontrol edebilirsiniz
kendisi size haber vericektir. sizde tek tıklama ile güncelleyebilirsiniz sadece WOW için değil add-on desteği olan diğer oyunlar içinde kullanılabilir.
Attached Images
Posted Aug 27, 16 · Last edited Aug 27, 16
Like
x 1
x 1
List
Undo
Votes:
+188
Admins
Admin
Guild Member
Oyle addonlar yazmışsın ki hepsini kullanıyorum, bir tek tom tom haric :) bence de herkesin edinmesi gerek, ayrıca buyuk ihtimalle exorsus raid tools aynı basarısını surdururse zorunlu olacak.
Posted Aug 28, 16
Votes:
0
Guild Member
Website Member
WeakAuras + DBM + Exorsus Raid Tools olmazsa olmaz bence.
Posted Aug 28, 16
Votes:
+130
Guild Member
Yukarıdakilere ek olarak şu addon ları da deneyebilirsiniz;

1.Adibags ; Çantandaki itemları sınıflandırarak daha derli toplu bir görünüm sağlıyor, uzun zamandır bagnon kullanırdım, geri dönmeyi düşünmüyorum hiç :)

2. Storyline: Özellikle quest yapmayı sevenler için görsel olarak ufak bir değişiklik sağlıyor. 24aa4c527b73c62b3f19d3419f968b75.png

3. Best quest+Lore:
Özetlemek gerekirse oyunun hikayesine ulaşımınızı kolaylaştırıyor. Gezdiğiniz haritalarla ilgili, gördüğünüz npc lerle ilgili kitaplardan, comiclerden bilgileri oyunun akıcılığını bozmadan vermeye çalışıyor. Meraklılarına tavsiye ederim.

4. Badboy: Chat spammerları blokluyor.

5. DynamicCam:
Aslen action cam olayına yapılmış bir addon, ama hala kullanışlı bence. Mounta bindiğinizde, fighta girdiğinizde, çıktığınızda gibi durumlarda kamera açısını otomatik ayarlıyor.

6. Enemygrid: Normal grid gibi ama çevredeki bütün enemy npcleri grid haline getiriyor. Tanklar için kullanışlı olabilir.

7. Details: Recount a göre biraz fazla memory kullansa da biraz daha ayrıntılı bilgi veriyor, deniyordu forumlarda. Ben dış görünüşünü beğendim :d
Posted Aug 29, 16
Details!'i kullanıyorum ve şimdiden Recount ve Skada'dan iyi olduğunu düşünüyorum. Herkese tavsiye ediyorum en azından deneyin.
Posted Aug 29, 16 · OP
Page
of 2
NoticeNotices